Matrikelnummer

Kommuner

KommuneKodeLokalplanerJordforurening
Aabenraa580521245
Aalborg85111541066
Aarhus75110991083
Albertslund165161185
Allerød201155141
Assens420443206
Ballerup151169216
Billund53031355
Bornholm400307155
Brøndby153139210
Brønderslev81036390
Dragør1558790
Egedal24028727
Esbjerg561680541
Faaborg-Midtfyn430495402
Fanø5638619
Favrskov71052243
Faxe320265162
Fredensborg21022834
Fredericia607318435
Frederiksberg147183471
Frederikshavn813624407
Frederikssund25038125
Furesø19021645
Gentofte157340338
Gladsaxe159241366
Glostrup161185167
Greve253247227
Gribskov27037444
Guldborgsund376385441
Haderslev510415250
Halsnæs26027631
Hedensted766490221
Helsingør217259364
Herlev163132228
Herning657904568
Hillerød219342251
Hjørring860669261
Holbæk316547303
Holstebro661513336
Horsens615472501
Hvidovre167175320
Høje-Taastrup169410270
Hørsholm223131108
Ikast-Brande756419184
Ishøj1838999
Jammerbugt849422218
Kalundborg326380117
Kerteminde440249230
Kolding621635838
København1017981835
Køge259419257
Langeland482177159
Lejre35027373
Lemvig665194276
Lolland360359325
Lyngby-Taarbæk173203212
Læsø8253648
Mariagerfjord846556140
Middelfart410387276
Morsø773178350
Norddjurs707412187
Nordfyns480343275
Nyborg450339194
Næstved370479358
Odder727243158
Odense4616771566
Odsherred306281101
Randers730631100
Rebild84039982
Ringkøbing-Skjern760705285
Ringsted329248328
Roskilde265558380
Rudersdal23032081
Rødovre175138492
Samsø7416350
Silkeborg74072768
Skanderborg74649846
Skive779525267
Slagelse330628255
Solrød26917082
Sorø340214114
Stevns33621789
Struer671215177
Svendborg479512400
Syddjurs70642170
Sønderborg540703227
Thisted787481520
Tårnby185146260
Tønder550463227
Vallensbæk1877452
Varde573617245
Vejen575481337
Vejle630859654
Vesthimmerlands820483133
Viborg791829346
Vordingborg390374414
Ærø49210611
Ejendomsrapport — 145 kr: én dateret PDF for en matrikel — areal og kort, lokalplan og kommuneplanramme med bebyggelsesprocent og etager, jordforurening (V1/V2) på grunden og i nabolaget, oversvømmelse og erosion i kommuneplanen, fredninger, §3-natur, Natura 2000 og beskyttelseslinjer — og bygningerne i BBR (opførelsesår, areal, varme, materialer, asbest-tjek). Bestil Eksempel (PDF) · Du betaler først, når du har fået rapporten.